img
  • " alt="img">
  • img
  • img
  • img
  • img
Apsipirkimas internetu iš JK po Brexit

Po Brexit vis tiek galite pirkti produktus iš JK ir per kelias dienas juos pristatyti į Europą. Vis augant ir stiprėjant UK ekonomikai, siuntų siuntimas iš UK tampa vis labiau populiaresnė paslauga. Kai kurie pirkėjai pastebėjo, kad siuntos iš UK parduotuvės pabrango. Taip yra todėl, kad ne visi mokesčiai yra įtraukti į Brexit prekybos susitarimą tarp JK ir ES.

21/06/2017

Taigi, kas yra šie mokesčiai ir kaip jų išvengti?

Pridėtinės vertės mokestis (PVM) – apyvartos mokestis – visada buvo privalomas ES prekėms. Tačiau po Brexit pasikeitė jo taikymo tvarka. Anksčiau mokėdavote vietos PVM tarifą. Taigi, jei megztinį pirkote, pavyzdžiui, iš parduotuvės Švedijoje, būtumėte mokėję švedišką PVM. Dabar mokėsite JK PVM, kuris yra 20 %.

Tačiau už prekes, kurių kaina yra mažesnė nei 135 svarų, PVM vis tiek turėtų būti automatiškai įtrauktas į galutinę kainą, kurią sumokėsite internetinėje kasoje. Dabar už daugumą prekių, kurių vertė viršija 135 svarų, JK PVM reikia sumokėti pristatymo vietoje – jis nebeįtraukiamas į internetinę kasą.

Taigi, jei iš ES pardavėjo nusipirkote labai brangų megztinį, pristatymo bendrovė dabar paprašys sumokėti PVM prieš perduodant jums prekę. 

Ką daryti, jei siuntos iš UK yra iš internetinės parduotuvės?

Smulkieji pardavėjai, skelbdami savo prekes interneto prekyvietėse, pavyzdžiui, Amazon, eBay ar Etsy, dabar turi apskaičiuoti UK PVM. Muito mokestis taip pat yra taikomas prekėms, kurių vertė viršija 135 svarų. Muito mokesčio mokėti nereikia, jei jūsų perkamas megztinis buvo pagamintas ES.

Tačiau muito mokestį gali tekti sumokėti, jei ES pardavėjas iš pradžių jį importavo iš ES nepriklausančios šalies. Tas pats mokestis gali būti taikomas, jei tam tikra  megztinio gamybai naudotų medžiagų dalis yra ne iš ES (pagal taip vadinamąsias kilmės taisykles).

Prieš pirkdami galite susisiekti su pardavėju ir pasiteirauti, ar jums reikės mokėti muitą. Jei reikės mokėti, pristatymo įmonė turėtų atsiųsti jums sąskaitą faktūrą.

Kredito ir debeto kortelių mokesčiai

Šių metų pradžioje mokėjimo milžinas Mastercard paskelbė, kad padidins mokesčius už JK kredito ir debeto kortelėmis atliekamus pirkimus iš ES įsikūrusių prekybininkų. Tai bus taikoma nuo 2021 m. spalio 15 d.

Mastercard mokesčiai padidės nuo dabartinio 0,3 % kredito kortelėms ir 0,2 % debeto kortelėms iki atitinkamai 1,5 % ir 1,15 %. Tarpbankiniams mokesčiams ES taikoma viršutinė riba nuo 2015 m. po to, kai mažmenininkai jau seniai įspėjo, kad dėl didelių mokesčių vartotojai neišvengiamai padengs kainą.

Sausio mėnesį Visa patvirtino, kad jei keisis tarpbankiniai mokesčiai, ji apie tai praneš iš anksto, paprastai ne vėliau kaip prieš šešis mėnesius. 

Kokių prekių negalima pristatyti iš UK į Lietuvą?

Kiekvieną kartą, kai apsipirkinėsite iš online parduotuvių UK, jūsų siuntiniai bus siunčiami į big7express.lt sandėlį, kuris yra UK.  Vėliau, siuntos iš UK bus pristatytos jums į Lietuvą.

Toliau pateikiamas sąrašas su produktų pavyzdžiais, kurių negalima pristatyti iš Jungtinės Karalystės į Europą:

  • Visi maisto produktai ir gėrimai;
  • gyvūninės kilmės produktai, greitai gendantys maisto produktai;
  • gyvi gyvūnai, paukščiai, galvijai, gyvuliai;
  • augalai, gėlės, vaisiai, daržovės;
  • ginklai, šaudmenys;
  • vitaminai, maisto papildai, vaistai;
  • sėklos, saugomos augalų rūšys;
  • baterijos, sprogmenys, degiosios medžiagos, chemijos produktai, sulfatai, mineralinis kuras, dervos ar kitos pavojingos medžiagos / radioaktyviosios medžiagos;
  • kultūros prekės, meno kūriniai, antikvariniai daiktai;
  • transporto priemonės, automobiliai, motociklai, pramoginiai laivai, jachtos.

Transporto įmonė negali būti atsakingi už nuostolius, kai siuntos iš UK neatitinka muito taisyklių.

img
GAUKITE NAUJAUSIUS PASIŪLYMUS APIE MŪSŲ PASLAUGAS!

PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ