img
  • " alt="img">
  • img
  • img
  • img
  • img
Kaip greitai ir lengvai pirkti iš UK?

2020 m. sausio 31 d. Jungtinė Karalystė išstojo iš Europos Sąjungos. Galiojęs pereinamasis laikotarpis baigėsi 2020 m. gruodžio 31 d. Dėl Brexit pasikeitė vartotojų teisės perkant internetu iš Jungtinės Karalystės įmonių. Taip yra nepaisant to, kad ES ir JK susitarė dėl prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo.

01/06/2017

Nuo 2021 m. sausio 1 d. turėtumėte žinoti apie toliau nurodytus pokyčius:

Pirkdami iš Jungtinės Karalystės interneto svetainių, mokėsite papildomus importo mokesčius ir pridėtinės vertės mokestį (PVM) (priklausomai nuo prekių vertės ir to, kur produktas buvo pagamintas). ES vartotojų apsaugos teisės aktai gali būti nebetaikomi.

Pirkti iš UK įmonės internetu

Pirkdami internetu, pagal ES teisę turite papildomą apsaugą. Šios teisės netaikomos, jei perkate iš prekybininko, įsikūrusio už ES ribų. Nuo 2021 m. sausio 1 d. pirkdami internetu iš JK mažmenininkų vis dar turėsite vartotojų teises. Tačiau šios teisės bus nustatytos JK, o ne ES teisėje. Teisinės garantijos, kurias turite pagal ES teisę, gali būti nebetaikomos. Prieš pirkdami iš JK mažmenininko, turėtumėte vadovautis šiuo Competition and Consumer Protection Commission (CCPC) patarimu:

Patikrinkite įmonės vietą

Išsiaiškinkite, kur yra įmonės buveinė. Nepasikliaukite svetainės pavadinimu, pavyzdžiui, .ie, co.uk ar .eu, arba tuo, kad kainos yra nurodytos eurais. Patikrinkite, ar interneto svetainėje yra pateiktos sąlygos, privatumo politika arba puslapis Susisiekite su mumis”. Patikrinkite smulkųjį šriftą. Perskaitykite svetainėje pateiktas sąlygas. Įsitikinkite, kad suprantate savo teises:

  • Kaip grąžinti prekę, jei persigalvojate (ir ar įmonė padengia grąžinimo išlaidas)
  • užsakymo atšaukimas prieš jį išsiunčiant

Prieš pirkdami patikrinkite, ar įmonė į galutinę kainą įtraukė visus muito mokesčius.

Mokesčiai ir kiti įkainiai 

Nuo 2021 m. sausio 1 d. perkant iš JK įmonės (išskyrus Šiaurės Airiją) gali tekti mokėti mokesčius ir rinkliavas, pavyzdžiui, muitą ir PVM. Ar turėsite mokėti papildomus mokesčius, priklauso nuo įsigytų produktų vertės ir kilmės.

ES ir JK susitarė dėl Prekybos ir bendradarbiavimo (Brexit prekybos susitarimas), kuris apima muito mokesčius perkant internetu iš JK. Tačiau susitarimas taikomas tik į Airiją įvežamiems produktams, pagamintiems JK. Tai reiškia, kad jums vis dar gali tekti mokėti muito mokestį už kai kurias prekes, pirktas UK internetu  ir pristatytas į Lietuvą.

Sužinokite, kokį PVM ir importo mokesčius turėsite sumokėti prieš užsakydami prekes iš JK svetainės. Pirkti iš UK yra vis dar paprasta, tačiau prieš pirkdami pasitarkite su pardavėju.

Kaip mokėsite PVM ir muito mokesčiu

Jei įmonė neregistruota Mokesčių inspekcijoje, jūsų siuntai gali būti taikomas PVM ir kiti mokesčiai, kai ji bus atgabenta į Lietuvą iš JK. Siuntinį pristatanti pašto tarnyba arba kurjerių kompanija užpildys atitinkamas muitinės deklaracijas, įskaitant informaciją apie tai, kur produktas yra pagamintas. Prieš pristatant siuntą, gausite kurjerio ar pašto bendrovės sąskaitą. Įmonė paprastai taiko administracinį mokestį. Mokesčiai skiriasi ir gali būti nustatytas minimalus mokestis (nuo 10 iki 15 EUR).

Prekių grąžinimas

ES teisės aktuose numatytas 14 dienų atšaukimo laikotarpis gali būti nebetaikomas. Tačiau JK teisės aktuose gali būti nustatytos panašios teisės. Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi įmonė vis dar gali priimti grąžinimą pagal savo bendrąsias sąlygas.

Jei pirkote iš UK įsikūrusios įmonės iki 2020 m. gruodžio 31 d., o po šios datos prekė tapo nekokybiška arba nebuvo pristatyta, galbūt negalėsite pateikti skundo arba pasinaudoti Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūra. Vis dar galite pateikti skundą tiesiogiai įmonei.

img
GAUKITE NAUJAUSIUS PASIŪLYMUS APIE MŪSŲ PASLAUGAS!

PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ