img
  • " alt="img">
  • img
  • img
  • img
  • img
Muitai iš Anglijos ir krovinių gabenimas

Daugelis eksportuotojų, ypač pradedančiųjų, mano, kad ekspeditoriai ir muitinės tarpininkai yra du to paties dalyko pavadinimai. Tai ne visai teisinga nuomonė.

21/10/2020

Krovinių ekspeditoriai yra apibrėžiami kaip ekspertai, susiję su tiekimo grandine, kurie daugiausia dėmesio skiria krovinių logistikai ir fiziniam gabenimui. Jie palaiko ryšius su bet kuriuo eksporto proceso subjektu, kuris tvarko krovinį, gabenamą sunkvežimiu, laivu, lėktuvu ar jų deriniu. Ekspeditoriai yra atsakingi už įvairių dokumentų ir atitikties deklaracijų surinkimą ir užpildymą.

Muitais iš Anglijos užsiima ekspeditorius. Ekspeditorius veikia kaip krovinių kelionių agentas” – trečiosios šalies subjektas, kuris parengia kelionę, o paskui už tam tikrą pinigų sumą palengvina visą tą kelionę, įskaitant dokumentų tvarkymą.

Muitinės tarpininkas – tai asmuo, padedantis importuotojams ir eksportuotojams laikytis vyriausybės reikalavimų, reglamentuojančių importą ir eksportą. Tarpininkai savo klientų vardu pateikia CBP reikiamą informaciją ir atitinkamus mokėjimus ir ima iš jų mokestį už šią paslaugą. Jie turi turėti žinių apie įvežimo procedūras, priimtinumo reikalavimus, klasifikavimą, vertinimą, muitų normas ir taikomus mokesčius bei rinkliavas importuojamoms prekėms.

Dabartinėje tarptautinėje arenoje augimo ir plėtros galimybės yra neribotos, todėl daugelis įmonių ir prekių ženklų rado nišą užsienio rinkose. Tai gali įvykti pagal parengtą planą arba dėl esamos galimybės, kuri reikalauja reakcijos. Kai kurios įmonės, orientuodamosi į naujus regionus, neturi eksporto strategijos ar plano. Manome, kad ją būtina parengti, ypač jei eksportuojamos prekės siejamos su tam tikromis vertybėmis, lūkesčiais ir standartais. Nesvarbu, ar pradėjote eksportuoti prekes, ar planuojate tai daryti, tai padės jums įveikti iššūkius, kylančius įžengus į naują teritoriją.

Eksportas į Lietuvą

Galvojate apie produktų ir paslaugų eksportą į Lietuvą? Jums reikia konsultuoti savo klientus tarptautinės prekybos klausimais? Lietuvos ekonomika yra viena sparčiausiai augančių ES šalių – sparčiai įveikusi recesiją, per pastaruosius kelerius metus jos ekonomika vidutiniškai augo apie 2,5 proc.

Didžiausi muitai iš Anglijos į Lietuvą apima: elektros mašinas, mašinas, mechaninę įrangą ir atsargines dalis, optiką, transporto priemones, chemijos produktus, kosmetikos ir tualeto  reikmenis, avalynę, baldus, namų tekstilę ir maisto produktus.

Muitų iš Anglijos formalumų įforminimas

Prekybos susitarimai nustato tarifus ir muitus, kuriuos šalys taiko importui ir eksportui. Jie taip pat daro įtaką muitinės procesams, todėl pravartu pasitikrinti vidines sąlygas, kuriose aptariamos pristatymo, rizikos ir išlaidų taisyklės. Įtraukdami jas į sąskaitą faktūrą, užtikrinsite, kad jūsų klientas netikėtai nesusidurs su papildomais pristatymo mokesčiais.

Prekės, esančios laisvoje apyvartoje ES, gali būti gabenamos iš vienos valstybės narės į kitą netaikant jokių dokumentų reikalavimų. ES įsikūrusioms bendrovėms PVM skaičiuojamas už daugumą ES parduodamų ir perkamų prekių. Tokiais atvejais PVM apskaičiuojamas ir mokamas toje ES šalyje, kurioje prekes suvartoja galutinis vartotojas. Panašiai PVM skaičiuojamas už paslaugas tuo metu, kai jos teikiamos kiekvienoje ES šalyje.

PVM neskaičiuojamas už prekių eksportą į ES nepriklausančias šalis. Tokiais atvejais PVM apskaičiuojamas ir mokėtinas importo šalyje, o eksportuotojui nereikia deklaruoti jokio PVM. Tačiau eksportuotojas gabendamas prekes turės pateikti dokumentus, įrodančius, kad prekės buvo išgabentos už ES ribų. Tokį įrodymą galima pateikti savo mokesčių administratoriui pateikiant sąskaitos faktūros kopiją, gabenimo dokumentą arba importo muitinės įrašą.

Nors PVM taikomas visoje ES, kiekviena šalis narė pati nustato savo tarifus. ES šalyse taikomi įvairūs PVM tarifai. Tarifas priklauso nuo sandorio produkto ar paslaugos. Taip pat yra specialių tarifų, kurie buvo nustatyti atsižvelgiant į ES šalyse iki jų įstojimo į ES taikytus PVM tarifus.

img
GAUKITE NAUJAUSIUS PASIŪLYMUS APIE MŪSŲ PASLAUGAS!

PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ