img
  • " alt="img">
  • img
  • img
  • img
  • img
Siuntos iš Anglijos po Brexit

Brexit turėjo įtakos daugeliui JK sektorių, įskaitant prekių eksportą. Nesvarbu, ar tai būtų valiutų kursų svyravimai, ar bendras išstojimo iš muitų sąjungos poveikis, vis dar yra daug neaiškumų dėl to, koks toliau bus eksportas.

21/06/2017

Siuntos iš Anglijos po Brexit dažniausiai yra gabenamos per transportavimo įmones. Prieš pirkdami, patikrinkite, kur yra įsikūrusi įmonė. Jei įmonė įsikūrusi ne ES, galite apsvarstyti galimybę rasti alternatyvią ES parduotuvę, kad užtikrintumėte didesnes teises, jei kiltų problemų ateityje.

Pirkite iš patikimų mažmenininkų. Pirkdami internetu, svarbu atlikti greitą tyrimą, patikrinti atsiliepimus ir socialinės žiniasklaidos puslapius. Patikrinkite atšaukimo ir grąžinimo politiką.

Patikrinkite, ar nėra papildomų mokesčių ar rinkliavų. Jei perkate iš ne ES esančios įmonės, būtinai perskaitykite Taisyklių ir sąlygų nuostatas, esančias svetainėje, kad sužinotumėte apie importo mokesčius ar papildomus mokesčius, kuriuos gali tekti sumokėti, pavyzdžiui, PVM arba muito mokesčius.

Siuntinių pristatymas į ES 

Jei siunčiate siuntinius draugams ar šeimos nariams, gyvenantiems ES šalyse, pavyzdžiui, Lietuvoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ar Italijoje, daugiausia pokyčių pastebėsite dėl muitinės dokumentų ir mokesčių.

Nuo 2021 m. sausio 1 d., net jei esate privatus asmuo, siunčiantis siuntinius šeimos nariams ir draugams į ES, turėsite užpildyti muitinės deklaracijos formą ir pridėti ją prie siuntinio. Muitinės deklaracijoje turėtų būti aiškiai nurodytas kiekvieno siunčiamo daikto turinys ir vertė, taip pat 8 skaitmenų HS kodas (dar vadinamas prekės kodu arba tarifo kodu). Tai taikoma kiekvienam į ES siunčiamam daiktui, nesvarbu, ar tai naujas, naudotas, ar net jūsų asmeninis daiktas.  

Siuntos iš Anglijos po Brexit gali būti siunčiamos gavėjui, tačiau gali tekti sumokėti muitus ir importo PVM. Todėl yra labai svarbu nurodyti tikslius gavėjo kontaktinius duomenis, kad muitinė galėtų su juo susisiekti.

Kokio dydžio yra importo PVM ir muitas?

Šį klausimą užduoda visi ir į jį atsakyti yra sunkiausia. Kiek muito ir PVM reikia sumokėti už siuntinį, keliaujantį iš JK į ES, priklauso nuo daugelio veiksnių.  

Muito mokestis yra apskaičiuojamas atsižvelgiant į siunčiamo daikto vertę, kilmę ir siunčiamų prekių rūšį – skirtingiems daiktams yra taikomi skirtingi muito procentiniai dydžiai. Jei siunčiama prekė buvo pilnai pagaminta ES, muito mokesčiai gali būti visai netaikomi. Naujieji mokesčių pokyčiai bus svarbūs ne tik verslininkams. Iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą keliausiančios dovanos artimiesiems taip pat bus apmokestinamos importo PVM, jeigu jų vertė viršys 45 Eur, taip pat importo muitu, jei prekių vertė viršys 150 Eur.

Importo PVM skaičiuojamas nuo visos prekės vertės. Į ją įskaičiuojami siuntimo mokesčiai, draudimas ir visi taikomi muitai. Svarbu pažymėti, kad kiekviena ES šalis narė pati nustato savo PVM tarifą, todėl kiekvienoje šalyje taikomas tarifas skiriasi. 

Siuntų iš Anglijos gabenimas po Brexit 

Pateikite aiškią informaciją apie siunčiamą daiktą. Jei siunčiate drabužius, aprašykite juos, pvz., 1 mėlyni marškinėliai, 2 raudonos kepurės, 3 poros geltonų kojinių.

Įsitikinkite, kad nurodėte tikslią gavėjo kontaktinę informaciją. Jei muitinei nepavyks su juo susisiekti, jūsų siuntinys gali būti grąžintas jums. Įsitikinkite, kad muitinės dokumentai yra saugiai pritvirtinti prie siuntinio aiškiai pažymėtame voke. Priklausomai nuo vežėjo, jums gali tekti pateikti iki 3 kopijų. 

Skirkite daugiau laiko siuntos pristatymui. Dėl papildomo laiko, skirto prekėms išmuitinti, gali sutrumpėti pristatymo laikas, ypač kelių transporto paslaugų atveju. 

img
GAUKITE NAUJAUSIUS PASIŪLYMUS APIE MŪSŲ PASLAUGAS!

PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ